Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie. Kolejna tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń


Podwyżka wynagrodzeń KM 2018

Kolejna tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyła się w dniu 2 lipca 2019 r. Strony nadal nie osiągnęły porozumienia w tej sprawie.

 

W dniu 2 lipca 2019 r., w siedzibie Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyła się kolejna tura negocjacji w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników Spółki w roku 2019.

Odpis na zfśsPrzedstawiając stanowisko Pracodawcy, Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych, Pan Mariusz Bartkowski zaproponował stronie społecznej podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 75 zł do uposażenia zasadniczego od 1 września 2019 roku.

Po przerwie i burzliwej dyskusji związki zawodowe poinformowały Pracodawcę o wspólnym stanowisku żądając podwyżki wynagrodzeń w wysokości 850 zł do uposażenia zasadniczego w rozbiciu na dwa lata. Jako termin wdrożenia podwyżki wynagrodzeń strona społeczna wskazała 1 maja 2019 r.

Wobec braku porozumienia strony ustaliły, że rozmowy w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. będą kontynuowane na następnym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 16 lipca 2019 r.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas ww. spotkania reprezentowała kol. Agnieszka Wiśniewska wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij ten post

Dodaj Komentarz

4 comments on “Koleje Mazowieckie. Kolejna tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Wszystko zależy od tego czy związki zawodowe będą mówić jednym głosem. Wspólne stanowisko związków zawodowych w negocjacjach płacowych jest kluczem do sukcesu.

Pisowiec

Od razu po 2000 zł podwyżki do podstawy niech żądają. Pazerność nie zna granic.

Trzeba umieć rozróżnić pazerność od słusznych żądań pracowniczych. Akurat w KM związki zawodowe rozsądnie podeszły do żądań płacowych. Mam nadzieję, że nadal utrzymają wspólne stanowisko.

Comments are closed for this post !!

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy