Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – ciąg dalszy rozmów dotyczących uproszczenia zasad naliczania wynagrodzenia


W dniu 29 czerwca 2018r. w Spółce "Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o. odbyła się kolejna tura negocjacji płacowych. 

W piątek 31 stycznia 2020 r., w Centrali Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyło się pierwsze spotkanie zespołu zadaniowego ds. uproszczenia sposobu naliczania wynagrodzeń pracowników drużyn trakcyjnych. O powołaniu ww. zespołu pisaliśmy tutaj


Bez żadnych ustaleń zakończyło się spotkanie zespołu zadaniowego ds. uproszczenia sposobu naliczania wynagrodzeń pracowników drużyn trakcyjnych, gdyż Pracodawca nie przygotował żadnych materiałów, które mogłyby posłużyć jako fundament pracy ww. zespołu.

Góra_Robert
fot. Robert Góra, wiceprzewodniczący OZZPT MOZ w Warszawie

Mając powyższe na uwadze związki zawodowe wystąpiły z wnioskiem, o przygotowanie, przez Pracodawcę rzetelnej analizy wszystkich składników wynagrodzeń występujących w drużynach trakcyjnych wraz z symulacją ewaluacji tych składników.

Strona społeczna zgłosiła także wniosek, o wystąpienie przez Pracodawcę do Głównego Inspektoratu ZUS-u, o wydanie wiążących opinii dotyczących skutków włączenia do wynagrodzenia deputatu węglowego oraz wpływu zaproponowanych, przez Pracodawcę rozwiązań na przyznawanie emerytur pomostowych dla osób zatrudnionych w warunkach szczególnych lub szczególnym charakterze.

Strony ustaliły, że kolejne spotkanie ww. zespołu zadaniowego odbędzie się 19 lutego br. O wynikach rozmów będziemy Was informować na bieżąco. 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu w pracach ww. zespołu reprezentuje kol. Robert Góra, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij ten post

Zapisz się do naszego newslettera

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy