logo ozzpt 15 lat
ikona
Nasze Motto:
Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

COVID-19 – Pracodawco śpij spokojnie PIP nie rozpocznie kontroli


Ochrona pracowników

Kontrole wrócą, gdy będzie to bezpieczne.Tak wynika ze stanowiska Głównego Inspektora Pracy z dnia 28 maja 2020 roku. 

 

logo PIPPodobnie jak wiele dziedzin życia publicznego, również działalność Państwowej Inspekcji Pracy uległa częściowemu zawieszeniu w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii COVID-19. W zaleceniach skierowanych przez Główny Inspektorat Pracy do jednostek okręgowych można m.in. przeczytać, że:

„czynności kontrolne prowadzone przez inspektorów pracy należy ograniczyć wyłącznie do: a) przypadków bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia pracowników, b) badania śmiertelnych, ciężkich i zbiorowych wypadków przy pracy”.

Zapytaliśmy więc inspekcję o jej funkcjonowanie w ostatnim okresie, o to co dzieje się ze zgłoszeniami wymagającymi kontroli oraz czy w okresie epidemii COVID-19 można domagać się podjęcia skutecznych i niezwłocznych działań w razie naruszeń prawa?

Z udzielonych nam wyjaśnień wynika m.in., że obecnie PIP podejmuje głównie czynności przygotowawcze, kontroluje wprowadzane na rynek środki ochrony indywidualnej oraz rejestruje porozumienia z tarcz antykryzysowych. Deklaruje też, że skargi będą załatwiane po przywróceniu pełnej operacyjności urzędu (niewykluczone, że w związku z odmrażaniem gospodarki nastąpi to już wkrótce).

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on delicious
Share on telegram
Share on vk
Share on mix
Share on skype
Share on email

Zapisz się do naszego newslettera

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasz profil Facebook

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Kalendarium wpisów

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

>>>Epidemia koronawirusa nie lekceważ zagrożenia *** Polska: 35 405 osób zarażonych koronawirusem - w dniu dzisiejszym 259 nowych przypadków zarażenia koronawirusem; Zmarło aż 1 507 osób zarażonych koronawirusem; Dotychczas wyzdrowiało tylko 22 651 osób *** Nie lekceważ epidemii! Bądź rozsądny pozostań w domu! Zachowuj higienę - często myj i dezynfekuj ręce! Noś maseczki w miejscach publicznych<<< *** >>>Epidemia koronawirusa nie lekceważ zagrożenia *** Polska: 35 405 osób zarażonych koronawirusem - w dniu dzisiejszym 259 nowych przypadków zarażenia koronawirusem; Zmarło aż 1 507 osób zarażonych koronawirusem; Dotychczas wyzdrowiało tylko 22 651 osób *** Nie lekceważ epidemii! Bądź rozsądny pozostań w domu! Zachowuj higienę - często myj i dezynfekuj ręce! Noś maseczki w miejscach publicznych<<< *** >>>Epidemia koronawirusa nie lekceważ zagrożenia *** Polska: 35 405 osób zarażonych koronawirusem - w dniu dzisiejszym 259 nowych przypadków zarażenia koronawirusem; Zmarło aż 1 507 osób zarażonych koronawirusem; Dotychczas wyzdrowiało tylko 22 651 osób *** Nie lekceważ epidemii! Bądź rozsądny pozostań w domu! Zachowuj higienę - często myj i dezynfekuj ręce! Noś maseczki w miejscach publicznych<<< *** >>>Epidemia koronawirusa nie lekceważ zagrożenia *** Polska: 35 405 osób zarażonych koronawirusem - w dniu dzisiejszym 259 nowych przypadków zarażenia koronawirusem; Zmarło aż 1 507 osób zarażonych koronawirusem; Dotychczas wyzdrowiało tylko 22 651 osób *** Nie lekceważ epidemii! Bądź rozsądny pozostań w domu! Zachowuj higienę - często myj i dezynfekuj ręce! Noś maseczki w miejscach publicznych<<< ***