Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – bez porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzeń


Koleje Mazowieckie - negocjacje płacowe
30 lipca 2019 r., w siedzibie Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyło się kolejne spotkanie Pracodawcy z reprezentującymi pracowników związkami zawodowymi. Tematem spotkania była podwyżka wynagrodzeń dla pracowników Spółki w roku 2019. Jednak i tym razem strony nie osiągnęły porozumienia.
 

Kolejne (relacje z poprzednich spotkań znajdziesz tutaj) spotkanie dotyczące podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. rozpoczął Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych, Pan Mariusz Bartkowski. Przedstawiając propozycję Pracodawcy zaproponował wdrożenie, od 1 września 2019 roku, podwyżki wynagrodzeń w wysokości 170 zł do uposażenia zasadniczego. W swoim wystąpieniu Dyrektor Bartkowski zadeklarował także wypłatę premii z okazji Święta Kolejarza oraz Świąt Bożego Narodzenia i nagrody z okazji 15-lecia Spółki.

Pracodawca zobowiązał się również do przekazania materiału, o który wnioskowały związki zawodowe na poprzednim spotkaniu (możesz o tym przeczytać tutaj) w terminie do 2 sierpnia 2019 r.

Po przeprowadzeniu dyskusji strona społeczna przedstawiła wspólne stanowisko żądając wdrożenia podwyżki wynagrodzeń, od 1 czerwca 2019 r., w wysokości 280 zł do uposażenia zasadniczego. 

Strony nie osiągnęły porozumienia w tym temacie. 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu, podczas spotkania, reprezentował kol. Norbert Bartman, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

Strony ustaliły termin następnego spotkania na dzień 6 sierpnia 2019 roku.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij ten post

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy