Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – Rozpoczęto rozmowy o wzroście wynagrodzeń


Porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń uzgodnione

W dniu 16 kwietnia 2019r. w siedzibie Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące wzrostu wynagrodzeń dla pracowników Spółki w roku 2019.

 

Z inicjatywą spotkania w sprawie wzrostu wynagrodzeń wystąpiło osiem organizacji związkowych składając w tej sprawie do pracodawcy wspólne stanowisko. Pracodawca, przychylając się do wniosku strony społecznej zorganizowała w dniu 16 kwietnia 2019 r. spotkanie dotyczące wzrostu wynagrodzeń w Spółce.

Spotkanie otworzył Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych informując, że tematem spotkania jest wzrost wynagrodzeń w Spółce. Przedstawiciel Pracodawcy zaproponował rozszerzenie rozmów o proponowane zmiany w ZUZP. Strona społeczna nie wyraziła zgody na rozszerzenie tematyki spotkania.

Strony wspólnie ustaliły, że w dniu 21 maja 2019 r. odbędzie się spotkanie dotyczące zmian w ZUZP. Pracodawca zobowiązał się do przedstawienia związkom zawodowym propozycji zmian do ZUZP w terminie do 15 maja 2019 r.

W części dotyczącej wzrostu wynagrodzeń dziewięć organizacji związkowych (z wyłączeniem ZZK OC MOZ PPR) przedstawiło wspólne stanowisko wnioskując o wprowadzenie podwyżki wynagrodzeń w wysokości 900 zł do uposażenia zasadniczego rozłożone na 2 lata.

Dziwi postawa przedstawicieli Związku Zawodowego Kolejarzy Okręgu Centralnego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pasażerskich Przewozów Regionalnych, którzy dla populistycznych przesłanek nie poparli wspólnego stanowiska związków zawodowych informując, że swoją propozycję przedstawią na piśmie. Następnie po zakończeniu spotkania, w kuluarach przewodniczący ww. organizacji dopisał ręcznie na protokóle ze spotkania, że ZZK OC MOZ PPR w Warszawie wnosi o podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 1000 zł w rozbiciu na dwa lata do uposażenia zasadniczego dla każdego pracownika w Spółce. Ocenę takiego postępowania pozostawiam czytelnikom. Dodam tylko, że podczas spotkania przedstawiciel tej organizacji nie zgłaszał takiego stanowiska. W naszej ocenie jest to działanie populistyczne, nie mające żadnego racjonalnego uzasadnienia. Oceńcie sami, czy takie populistyczne działanie było warte zerwania wspólnego stanowiska wszystkich organizacji związkowych. 

Bartman Norbert
Norbert Bartman, przewodniczący OZZPT MOZ w Warszawie

Pracodawca nie odniósł się do wniosku strony społecznej. Ustalono, że następne spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń odbędzie się 14 maja 2019 r.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas ww. spotkania reprezentował kol. Norbert Bartman, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

O postępach w rozmowach będziemy Was informować na bieżąco.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij ten post

Dodaj Komentarz

One comment on “Koleje Mazowieckie – Rozpoczęto rozmowy o wzroście wynagrodzeń

Comments are closed for this post !!

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy