Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pracowników Transportu
Rada Krajowa

Koleje Mazowieckie – Trzecia tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń


Koleje Mazowieckie - negocjacje w sprawie wzrostu wynagrodzeń przerwane przez Pracodawcę

Fiaskiem zakończyła się trzecia tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzenia dla pracowników Spółki “Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o., strony nie osiągnęły porozumienia.

 

W czwartek 17 czerwca br. w Spółce “Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyła się trzecia tura negocjacji dotyczących wzrostu wynagrodzenia dla pracowników Spółki (relację z dwóch poprzednich spotkań znajdziesz tutaj). Niestety i tym razem strony nie osiągnęły porozumienia.

Podczas spotkania przedstawiciel Pracodawcy przypomniał stronie związkowej o przesłanych wyliczeniach ewentualnego zwiększenia wynagrodzeń zasadniczych do minimalnej kwoty 2440 zł.

Ponadto Pracodawca zaproponował wdrożenie akcji awansowej średnio 100 zł do uposażenia zasadniczego od 1 lipca 2021 r.

Strona społeczna odrzuciła propozycje Pracodawcy podtrzymując swoje stanowisko z poprzedniego spotkania, tj. żądając wdrożenia podwyżki wynagrodzeń w wysokości 500 zł do uposażenia zasadniczego od 1 czerwca 2021 r.

Strony wspólnie ustaliły, że negocjacje płacowe będą kontynuowane na następnym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 1 lipca 2021 r. 

O przebiegu negocjacji będziemy Was informować na bieżąco.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas rozmów reprezentował kol. Norbert Bartman, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on vk
Share on mix
Share on skype
Share on email

Zapisz się do naszego newslettera

Odwiedź nasz profil Facebook

Facebook Pagelike Widget

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum