Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – Trzecia tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń


Koleje Mazowieckie - negocjacje w sprawie wzrostu wynagrodzeń przerwane przez Pracodawcę

Fiaskiem zakończyła się trzecia tura rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzenia dla pracowników Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o., strony nie osiągnęły porozumienia.

 

W czwartek 17 czerwca br. w Spółce „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. odbyła się trzecia tura negocjacji dotyczących wzrostu wynagrodzenia dla pracowników Spółki (relację z dwóch poprzednich spotkań znajdziesz tutaj). Niestety i tym razem strony nie osiągnęły porozumienia.

Podczas spotkania przedstawiciel Pracodawcy przypomniał stronie związkowej o przesłanych wyliczeniach ewentualnego zwiększenia wynagrodzeń zasadniczych do minimalnej kwoty 2440 zł.

Ponadto Pracodawca zaproponował wdrożenie akcji awansowej średnio 100 zł do uposażenia zasadniczego od 1 lipca 2021 r.

Strona społeczna odrzuciła propozycje Pracodawcy podtrzymując swoje stanowisko z poprzedniego spotkania, tj. żądając wdrożenia podwyżki wynagrodzeń w wysokości 500 zł do uposażenia zasadniczego od 1 czerwca 2021 r.

Strony wspólnie ustaliły, że negocjacje płacowe będą kontynuowane na następnym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 1 lipca 2021 r. 

O przebiegu negocjacji będziemy Was informować na bieżąco.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas rozmów reprezentował kol. Norbert Bartman, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij post

Zapisz się do naszego newslettera

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy