Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Nowe terminale mobilne w Przewozach Regionalnych


Jak się dowiedzieliśmy, Przewozy Regionalne podpisały dziś umowę na dostawę terminali mobilnych z konsorcjum TK Telekom i S&T Services. O wart kilkanaście milionów złotych kontrakt toczyła się długa walka.

W połowie ubiegłego roku Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na zakup i dostawę zastawów urządzeń mobilnych: terminali z wyposażeniem i dedykowaną aplikacją, drukarek mobilnych, oprogramowaniem do zarządzania urządzeniami oraz serwisem. Postępowanie się przedłużyło – założenia przetargu zostały zaskarżone do Krajowej Izby Odwoławczej, potem długo trwał wybór ofert, które zostały otwarte na przełomie sierpnia i września.

Ostatecznie Przewozy Regionalne wybrały ofertę konsorcjum TK Telekom i S&T Services, wartą 15 0084 250,56 złotych brutto. Jak się dowiedzieliśmy, umowa w tej sprawie została dziś (1 lutego) podpisana. – Wspólnie z S&T Service dostarczymy najlepszy produkt, jaki jest dostępny na rynku – powiedział prezes TK Telekom Bogusław Kowalski. Jak informuje, wdrożenie nastąpi w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy. – Zatem w drugim półroczu PolRegio będzie w całości dysponować nowymi terminalami – zapowiada.

W sumie terminali i drukarek ma zostać dostarczonych po 1780 sztuk. Zamówienie obejmuje też po 1980 akumulatorów zapasowych do terminali i drukarek oraz ładowarek sieciowych lub stacji dokujących i kart pamięci. Dostawa obejmuje też rysiki, smycze, folie ochronne i futerały (po 2 tysiące sztuk) i 20 urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu. Kontrakt będzie trwał 44 miesiące, w tym 8 miesięcy na dostawę urządzeń i 36 miesięcy asysty technicznej i serwisu gwarancyjnego

Jak podkreśla Kowalski, z punktu widzenia TK Telekom dostawa terminali jest elementem strategii rozszerzania obecności na rynku. Więcej na temat strategii spółki można przeczytać tutaj. – Zamierzamy dalej rozwijać działalność w systemach sprzedaży. – Liczymy też na pomyślnie zakończenie postępowania w PKP Intercity – mówi Kowalski. Rzeczone postępowanie ma jeszcze bardziej skomplikowaną historię, niż przetarg PR. Zostało już ono nawet unieważnione, ale Krajowa Izba Odwoławcza w grudniu unieważniła unieważnienie przetargu.

Autor: Jakub Madrjas

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy