Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pracowników Transportu
Rada Krajowa

Koleje Mazowieckie – kilka słów o tym jak zawody sponsorowano


sponsoring KM

W media i portalach społecznościowych można znaleźć informację o tym jak Spółka “Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. sponsoruje różne wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Związki zawodowe zarzucają Pracodawcy wydawanie środków finansowych na imprezy, w których pracownicy Spółki nie mają możliwości uczestniczenia.

 

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej, co jakiś czas ukazują się informację dotyczące działań sponsoringowych Spółki “Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. Do tego typu działań należy zaliczyć:

  1. III Memoriał Bohdana Bartosiewicza, organizowany przez SKK Polonia Warszawa, gdzie Koleje Mazowieckie jest głównym partnerem;
  2. Suzuki Puchar Polski, Organizowany przez SKK Polonia, gdzie Spółka udzieliła organizatorom wsparcia finansowego;
  3. Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich o Puchar Kolei Mazowieckich, które odbyły się w Karczewie.

W środę 22 września br. sześć organizacji związkowym wystosowało pismo do Pracodawcy wnioskując o udzielenie informacji dotyczących udziału Spółki w organizacji każdej z ww. imprez sportowo-rekreacyjnych.

W swoim wystąpieniu strona społeczna zarzuca pracodawcy hojne wydawanie środków finansowych na różne imprezy sportowo-rekreacyjne podczas gdy w czasie trwania ostatnich negocjacji płacowych (możesz o tym przeczytać tutaj) Pracodawca wskazywał na trudną sytuację finansową. Związku wskazują również, że argumentując swoje działania panująca epidemią COVID-19 Zarząd Spółki skutecznie ograniczył organizowanie wycieczek i imprez sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Kolei Mazowieckich.

W piśmie organizacje związkowe podnoszą fakt, iż dofinansowanie ww. imprez sportowo-rekreacyjnych odbywa się w taki sposób, aby pracownicy Spółki nie mieli możliwości w nich uczestniczenia. jako przykład takiego działania podają “Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich o Puchar Kolei Mazowieckich”, które odbyły się 12 września 2021 r. w Karczewie.

Zapisy dla osób, które chciały wziąć udział w ww. rozgrywkach mijały w piątek 10 września 2021 r. W swoim wniosku strona społeczna wskazuje, że informacji o tym wydarzeniu nie podano do wiadomości w żadnej komórce organizacyjnej Spółki, a jedyna informacja dotycząca tej imprezy ukazała się na profilu facebook Spółki “Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. 10 września 2021 r., o godz. 17:00. 

Dlatego, organizacje związkowe wnioskują do Pracodawcy o wyjaśnienie tej sprawy i pisemne udzielenie szczegółowych odpowiedzi dotyczących organizacji ww. imprez rekreacyjno-sportowych, w szczególności dotyczących:

  1. rodzaju udzielonego wsparcia,
  2. wysokości kwoty dofinansowania,
  3. podania źródła finansowania (z jakiego funduszu pochodziły środki),
  4. ilości pracowników Spółki Koleje Mazowieckie, którzy wzięli udział w każdej z ww. imprez,
  5. sposobu informowania pracowników Spółki o ww. wydarzeniach z podaniem daty wydarzenia oraz daty ukazania się informacji o ww. wydarzeniu w komórkach organizacyjnych Spółki.

O postępach w sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Ostatnio pisaliśmy o nieprawidłowościach w Kolejach Mazowieckich dotyczących działań mających znamiona dyskryminacji możesz o tym przeczytać tutaj.

Opracowanie: Sławomir Szopiński

 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on vk
Share on mix
Share on skype
Share on email

Zapisz się do naszego newslettera

Odwiedź nasz profil Facebook

Facebook Pagelike Widget

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum