Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – kilka słów o tym jak zawody sponsorowano


sponsoring KM

W media i portalach społecznościowych można znaleźć informację o tym jak Spółka „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. sponsoruje różne wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Związki zawodowe zarzucają Pracodawcy wydawanie środków finansowych na imprezy, w których pracownicy Spółki nie mają możliwości uczestniczenia.

 

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej, co jakiś czas ukazują się informację dotyczące działań sponsoringowych Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. Do tego typu działań należy zaliczyć:

  1. III Memoriał Bohdana Bartosiewicza, organizowany przez SKK Polonia Warszawa, gdzie Koleje Mazowieckie jest głównym partnerem;
  2. Suzuki Puchar Polski, Organizowany przez SKK Polonia, gdzie Spółka udzieliła organizatorom wsparcia finansowego;
  3. Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich o Puchar Kolei Mazowieckich, które odbyły się w Karczewie.

W środę 22 września br. sześć organizacji związkowym wystosowało pismo do Pracodawcy wnioskując o udzielenie informacji dotyczących udziału Spółki w organizacji każdej z ww. imprez sportowo-rekreacyjnych.

W swoim wystąpieniu strona społeczna zarzuca pracodawcy hojne wydawanie środków finansowych na różne imprezy sportowo-rekreacyjne podczas gdy w czasie trwania ostatnich negocjacji płacowych (możesz o tym przeczytać tutaj) Pracodawca wskazywał na trudną sytuację finansową. Związku wskazują również, że argumentując swoje działania panująca epidemią COVID-19 Zarząd Spółki skutecznie ograniczył organizowanie wycieczek i imprez sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Kolei Mazowieckich.

W piśmie organizacje związkowe podnoszą fakt, iż dofinansowanie ww. imprez sportowo-rekreacyjnych odbywa się w taki sposób, aby pracownicy Spółki nie mieli możliwości w nich uczestniczenia. jako przykład takiego działania podają „Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich o Puchar Kolei Mazowieckich”, które odbyły się 12 września 2021 r. w Karczewie.

Zapisy dla osób, które chciały wziąć udział w ww. rozgrywkach mijały w piątek 10 września 2021 r. W swoim wniosku strona społeczna wskazuje, że informacji o tym wydarzeniu nie podano do wiadomości w żadnej komórce organizacyjnej Spółki, a jedyna informacja dotycząca tej imprezy ukazała się na profilu facebook Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. 10 września 2021 r., o godz. 17:00. 

Dlatego, organizacje związkowe wnioskują do Pracodawcy o wyjaśnienie tej sprawy i pisemne udzielenie szczegółowych odpowiedzi dotyczących organizacji ww. imprez rekreacyjno-sportowych, w szczególności dotyczących:

  1. rodzaju udzielonego wsparcia,
  2. wysokości kwoty dofinansowania,
  3. podania źródła finansowania (z jakiego funduszu pochodziły środki),
  4. ilości pracowników Spółki Koleje Mazowieckie, którzy wzięli udział w każdej z ww. imprez,
  5. sposobu informowania pracowników Spółki o ww. wydarzeniach z podaniem daty wydarzenia oraz daty ukazania się informacji o ww. wydarzeniu w komórkach organizacyjnych Spółki.

O postępach w sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Ostatnio pisaliśmy o nieprawidłowościach w Kolejach Mazowieckich dotyczących działań mających znamiona dyskryminacji możesz o tym przeczytać tutaj.

Opracowanie: Sławomir Szopiński

 

Udostępnij post

Zapisz się do naszego newslettera

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy