Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – Pat w rozmowach dotyczących wzrostu wynagrodzeń


W dniu 29 czerwca 2018r. w Spółce "Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o. odbyła się kolejna tura negocjacji płacowych. 
Fiaskiem, zakończyło się kolejne spotkanie Pracodawcy, z reprezentującymi pracowników związkami zawodowymi, dotyczące wzrostu wynagrodzeń, które odbyło się w siedzibie Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o.
 

Po raz szósty, w Spółce „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o., odbyły się negocjacje dotyczące wzrostu wynagrodzeń jednak strony nadal nie osiągnęły porozumienia. 

Pracodawca podtrzymał swoje stanowisko w sprawie wzrostu wynagrodzeń, ze spotkania, które odbyło się 30 lipca 2019 r. (pisaliśmy o tym tutaj) ponownie proponując wprowadzenie od 1 września 2019 r. podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 170 zł do uposażenia zasadniczego. Ponadto pracodawca zaproponował wypłatę nagrody z okazji Święta Kolejarza oraz 15 lecia Spółki i premii z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Mając na uwadze stanowisko Pracodawcy, strona społeczna również podtrzymała swoje stanowisko żądając wdrożenia podwyżki wynagrodzeń, od 1 czerwca 2019 r., w wysokości 280 zł do uposażenia zasadniczego (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). 

Strony nie osiągnęły porozumienia w tym temacie. 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu, podczas spotkania, reprezentowali kol. Norbert Bartman, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie oraz Sebastian Gumkowski, sekretarz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Warszawie.

Strony ustaliły termin następnego spotkania na dzień 13 sierpnia 2019 roku.

Autor: Sławomir Szopiński

Udostępnij ten post

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!
motto

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

Jak załażyć związek zawodowy