Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – Podpisano porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń.


pskm

W dniu 21 czerwca 2023 roku w Warszawie odbyło się kolejne (trzecie) spotkanie dotyczące wzrostu wynagrodzeń dla pracowników Spółki „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. Strony podpisały porozumienie.

 

W pierwszej części spotkania Pracodawca przedstawił stronie społecznej propozycje zmian do Regulaminu Pracy dotyczącą badania pracowników Spółki na obecności alkoholu oraz innych środków o działaniu podobnym do działania alkoholu. Związki zawodowe nie wniosły uwag do zaproponowanych zmian przyjmując propozycję Pracodawcy.

W drugiej części spotkania strony wznowiły rozmowy na temat wzrostu wynagrodzeń w Spółce „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. (o wcześniejszych negocjacjach pisaliśmy tutaj …).

Przedstawiciel Pracodawcy zaproponował przedstawicielom pracowników wzrost wynagrodzeń w wysokości 450,00 zł do uposażenia zasadniczego od dnia 1 lipca 2023 roku warunkując wdrożenie ww. podwyżki wyłączeniem nagrody z okazji Święta Kolejarza oraz premii świątecznej.

W odpowiedzi na stanowisko Pracodawcy strona społeczna przedstawiła wspólne stanowisko żądając wdrożenia podwyżki wynagrodzeń w wysokości 620,00 zł do uposażenia zasadniczego dla każdego pracownika Spółki od 1 lipca 2023 r.

Po przeprowadzonej dyskusji strony osiągnęły porozumienie uzgadniając podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 500,00 zł do uposażenia zasadniczego dla każdego pracownika od 1 lipca 2023 r., z wyłączeniem pracowników zatrudnionych od 1 stycznia 2023 r., którzy otrzymają minimum 300,00 zł podwyżki do uposażenia zasadniczego od 1 lipca br. Podwyżka wynagrodzeń dotyczy stanu zatrudnienia na dzień 1 lipca 2023 roku.

Pracodawca poinformował związki zawodowe że treść porozumienia zostanie przedstawiona Właścicielowi Spółki.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas spotkania reprezentował kol. Norbert Bartman, przewodniczący OZZPT MOZ w Warszawie.

Opracowanie: Sławomir Szopiński

 

Udostępnij post

Zapisz się do naszego newslettera

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy