Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Koleje Mazowieckie – Porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń


pockm

Zawarciem Porozumienia zakończyły się rokowania w ramach toczącego się dialogu społecznego w Spółce „Koleje Mazowieckie-KM” sp. z o.o. w Warszawie.

 

W dniu 12 marca br. obyło się spotkanie w ramach toczącego się dialogu społecznego wszczętego przez Związki Zawodowe (pisaliśmy o tym tutaj …). Podczas negocjacji strony osiągnęły porozumienie.

Z ustaleń stron wynika, że:

  1. Od 1 kwietnia 2024 r. zostanie wdrożona podwyżka wynagrodzeń w wysokości 500,00 zł do uposażenia zasadniczego dla każdego pracownika wg. stanu zatrudnienia na dzień 31 grudnia 2023 r. oraz od dnia 1 lipca 2024 r., 250,00 zł do uposażenia zasadniczego dla każdego pracownika wg stanu zatrudnienia na dzień 31 marca 2024 r..
  2. Zasady podwyżki wynagrodzeń w wysokości 250,00 zł od dnia 1 lipca 2024 r. zostaną uzgodnione pomiędzy strona społeczną a pracodawcą do dnia 31 maja br. i uwzględniać będą podział na grupy zawodowe.
  3. Podwyżki nie otrzymają pracownicy będący w okresie wypowiedzenia umowy o pracę (z wyłączeniem przejścia na emeryturę lub rentę).

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas negocjacji reprezentował kol. Norbert Bartman, przewodniczący OZZPT MOZ w Warszawie.

Opracował: Sławomir Szopiński

 

Udostępnij post

Zapisz się do naszego newslettera

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!

Polecamy ten portal

Szukasz sprawdzonego hostingu

Jak załażyć związek zawodowy