Logo OZZPT poprawione
Motto:
Twój problem - Naszym problemem
Pamietaj! Razem możemy więcej

Pracodawca może ubezpieczyć pracowników na wypadek zachorowania na COVID-19


Ubezpieczenie-covid-19

Od wprowadzenia przez Generali Grupowego Ubezpieczenia Covid-19 już około 30 tysięcy pracowników zostało objętych ochroną ubezpieczeniową. Pracodawcy mogą ubezpieczyć całe swoje załogi na wypadek zarażenia się wirusem SARS-CoV-2

– Ubezpieczenie to może być doskonałym benefitem, jaki firma może zapewnić swojej załodze. Szczególnie teraz, gdy trwa odmrażanie gospodarki, gdy część pracowników wraca do miejsc pracy, chcemy być partnerem dla pracodawców i dostarczać im odpowiednie produkty, które pozwalają chronić i wspierać ich pracowników – mówi Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Ubezpieczenie Covid-19 w Generali to pierwszy i jedyny dotychczas tego typu produkt na rynku, który zapewnia ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19. Jest to odrębne ubezpieczenie grupowe oferowane przedsiębiorcom zatrudniającym minimum 10 osób.

Klient sam decyduje, który z trzech pakietów chce sponsorować swoim pracownikom w ramach składki w wysokości 49,90 zł, 69,90 zł lub 89,90 zł za jedną osobę za rok.

Pakiety te różnią się między sobą wysokościami sum ubezpieczenia. W zależności od wybranego pakietu, w sytuacji kiedy pracownik będzie miał zdiagnozowaną chorobę Covid-19 może liczyć na wypłatę świadczenia. Za pobyt w szpitalu są to kwoty w wysokości 100 zł, 200 zł lub 300 zł za każdy dzień, jeśli pobyt wynosił minimum 7 dni. Generali wypłaci świadczenie za maksymalnie 14 dni hospitalizacji. Gdy pacjent trafi na OIOM, otrzyma dodatkowe, jednorazowe świadczenie w wysokości 2.000 zł, 4.000 zł lub 6.000 zł.

W ramach ubezpieczenia Generali zapewnia także praktyczne usługi assistance po hospitalizacji, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, nad osobą starszą, zwierzętami oraz transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu.

– Wiemy również, że wiele firm przeorganizowało swoją działalność i ich pracownicy realizują swoje zadania z do mu. Część jest poddawana kwarantannie. Izolacja może być trudnym doświadczeniem dla wielu osób i może wywołać np. stany lękowe czy depresyjne, dlatego w ramach naszego produktu ubezpieczeni pracownicy mogą także otrzymać pomoc psychologa w każdej sytuacji związanej z Covid -19 – dodaje Arkadiusz Wiśniewski.

Zatem grupowe ubezpieczenie Covid-19 to produkt dający pracownikom zabezpieczenie po zdiagnozowaniu i hospitalizacji wskutek Covid-19. Zarówno diagnoza jak i hospitalizacja muszą mieć miejsce na terenie RP. Produkt dedykowany jest dla firm zatrudniających minimum 10 osób i wszystkich branż w formie bezimiennej sponsorowanej przez pracodawcę.

Nie tylko od koronawirusa

Generali pomaga pracodawcy dbać o życie i zdrowie pracowników nie tylko w czasie koronawirusa, ale również na co dzień. Grupowe ubezpieczenie na życie w Generali to produkt o bardzo szerokim zakresie ochrony. Pracodawca spośród około 70 umów dodatkowych może wy brać te, które będą najbardziej odpowiadały potrzebom pracowników.

– Ubezpieczenie to zapewnia finansową pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. To ochrona życia i zdrowia dla pracowników, która działa 24 h na dobę, w pracy, w domu lub na urlopie. Obejmuje swoim zakresem życie i zdrowie nie tylko ubezpieczonego pracownika, ale także członków jego rodziny – wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski.

Ubezpieczenie to dostępne jest w dwóch wariantach dla firm zatrudniających od 3 do 50 osób oraz dla firm zatrudniających od 51 osób.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Udostępnij post

Zapisz się do naszego newslettera

ikona

Nasze Motto:

Twój problem, Naszym problemem!
Dołącz do Nas, razem możemy więcej!
OZZPT Twoim Związkiem!
motto

Polecamy ten portal

poradnik związkowca

Polecamy hosting

Archiwum

Jak załażyć związek zawodowy