logo ozzpt 15 lat
ikona
Nasze Motto:
Twój problem, Naszym problemem
Dołącz do Nas, razem możemy więcej

PKP Intercity S.A., Zakład Południowy – ustalono zasady wdrożenia podwyżek wynagrodzeń


PKP intercity pendolino na tle lasu
W środę, 21 sierpnia 2019 roku, w siedzibie „PKP Intercity” S.A., Zakład Południowy w Krakowie odbyło się spotkanie Pracodawcy, z działającymi w zakładzie związkami zawodowymi, dotyczące zasad wdrożenie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników Zakładu.
 

podwyżka wynagrodzeńStrony wspólnie ustaliły, że wdrożenie podwyżki wynagrodzeń, dla pracowników „PKP Intercity” S.A. Zakład Południowy w Krakowie odbędzie się zgodnie z ustaleniami zawartymi w porozumieniu z dnia 07.08.2019 r., podpisanego na szczeblu Centrali Spółki, przez Zarząd i Krajowe Centrale Związków Zawodowych (pisaliśmy o tym tutaj).

Przypominamy, że w ramach podpisanego porozumienia określającego zasady przyznania podwyżek wynagrodzeń w Spółce Pracodawca i Strona Społeczna ustaliły, że:

  • Spółka wdroży od dnia 1 września 2019 roku podwyżki wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników wynagradzanych wg Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników zatrudnionych przez jednostki organizacyjne wchodzące w skład „PKP Intercity” S.A. (dalej ZUZP) w kwocie 250 zł miesięcznie średnio na jednego zatrudnionego pracownika wynagradzanego wg ZUZP (proporcjonalnie do wymiaru etatu) wg stanu zatrudnienia na dzień 1 sierpnia 2019 r.
  • Z podwyżek wyłączeni są pracownicy będący w okresie wypowiedzenia (co najmniej jeden dzień takiego okresu licząc od dnia dzisiejszego do dnia 1 września 2019 r.) oraz osoby, z którymi w okresie od dnia dzisiejszego do dnia 1 września 2019 r. została rozwiązana umowa o pracę (z wyjątkiem pracowników odchodzących na emeryturę lub rentę), a także osoby przebywające na urlopach bezpłatnych.
  • Środki na podwyżki wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników Zakładów Spółki wynagradzanych wg ZUZP zostaną rozdzielone w ramach poszczególnych Sekcji w Zakładach. Minimalna wysokość indywidualnej podwyżki wynagrodzenia zasadniczego w Zakładach Spółki w przeliczeniu na pełen etat wyniesie 200 zł, a maksymalna 300 zł, przy czym wynagrodzenie zasadnicze po podwyżce nie może być wyższe niż określone w tabeli stawek wynagrodzenia zasadniczego w Załączniku nr 2 do ZUZP.
  • Od dnia 1 września 2019 r. wynagrodzenie brutto pracowników wyłączonych z zasad wynagradzania wg ZUZP będzie stanowić iloczyn aktualnego ich mnożnika (krotności) i kwoty 4 050 zł.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Transportu podczas spotkania reprezentował kol. Artur Rybak, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej przy PKP Intercity S.A., Zakład Południowy w Krakowie.

O zasadach wdrożenia podwyżek wynagrodzeń w innych Zakładach Spółki „PKP Intercity” S.A., w których działają komórki organizacyjne Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Transportu, możecie przeczytać tutaj.

Autor: Sebastian Dworak

 

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasz profil Facebook

Polecamy hosting

Kalendarium wpisów

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Archiwum